top of page

Najnovšie príspevky

BLOG

ČLÁNKY

  • Obrázek autoraLuci Č.

ZAHRAJTE SI: Syberia 3

Aktualizováno: 25. 10. 2020
Jedinečný a neobyčajný príbeh Kate Walker pokračuje v hre Syberia 3, ktorá je síce na svete už od roku 2017, no aj napriek tomu som sa o nej rozhodla napísať a zrecenzovať ju. Jej tvorcom nie je nikto iný ako Benoît Sokal, otec predošlých dvoch hier.


Príbeh nadväzuje na udalosti z druhej časti. Kate Walker sa odhodlala pokračovať ďalej po tom, ako pomohla Hansovi Vorarlbergovi dostať sa do Syberie. V bezvedomí, opustenú a na pokraji smrti, uprostred studenej zimnej krajiny ju nájdu Yukolovia a vďaka nim sa dostane na kliniku v neďalekom mestečku Valsembor. Aj pre nich bolo toto miesto prvou zástavkou na ich dlhej ceste. Keďže mladý vodca Kurk utrpel ťažké zranenie boli nútení vyhľadať pomoc.


Kate si hneď ako precitne, všimne neobvyklé taktiky a postupy voči pacientom, predovšetkým podivné zariadenie, na ktorom je umiestnený Kurk. Okamžite usúdi, že najlepšie bude čo najskôr odísť. Na to, aby sa odtiaľto dostala musí prekonať niekoľko hádaniek. Stane sa svedkom podivného rozhovoru medzi Olgou Efimovou a plukovníkom, jej tajným spojencom, a obavy sa potvrdia. Čo najskôr opustí kliniku, aby mohla pomôcť Yukolom a sprevádzať ich na púti za snežnými pštrosmi.

Keď pomôže vyčistiť úmyselne znečistenú vodu, navštívi mesto Valsembor v snahe nájsť spôsob ako dostať Yukolov na druhú stranu jazera, ktoré vplyvom zmeny počasia nezamrzlo, takže po ňom nemôžu prejsť ako inokedy. Tam natrafí na kapitána, čo sa snaží umlčať výčitky svedomia a zahnať tiene minulosti s fľaškou v ruke. Napokon sa stane jej spojencom a celá karavána bude môcť pokračovať.


Syberia 3 ponúka pekný príbeh, aj keď oproti prvým dvom dielom sa mi zdal menej prepracovaný. Celý čas som mala pocit, že mu niečo chýba. Kvalita grafiky nie je až na takej vysokej úrovni, ale to nijako neuberá čaru celej hry. Horšie to bolo s ovládaním. Hru som hrala najprv na PC, kde sa pohyb postavy ovládal pomocou kláves a kurzoru. Niekedy som mala problém nasmerovať postavu správnym smerom a dostať sa tam, kam som potrebovala. Pri zmene kamery je dôležité držať si pôvodný smer a meniť ho až potom, v opačnom prípade sa s postavou dostanete naspäť. Druhýkrát ju hrala na PS4 a to už bolo o niečo lepšie, ale určite ani tam to nebolo dokonalé, za čo opäť mohli práve už zmienené zmeny kamery.

Hre by som tiež vytkla aj iné technické nedokonalosti, napríklad nahrávanie nových lokácií trvalo niekedy príliš dlho.

Hoci Syberia 3 po technickej stránke nie je najlepšia a preto si vyslúžila značnú kritiku, ja som si ju aj tak užila. Som veľkým fanúšikom predošlých dvoch dielov, ktoré neodmysliteľne patria k môjmu detstvu a už teraz sa neviem dočkať ďalšieho dobrodružstva s výnimočnou a silnou ženskou hrdinkou, akou je Kate Walker.
Žáner: Adventúra

Vydané pre: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, OS X

Počet hráčov: 1

Jazyk: Anglický, francúzsky, nemecký, ruský, poľský

Titulky: Tiež obsahuje CZ titulky

Rok uvedenia na trh: 2017


HODNOTENIE:

🌟🌟🌟🌟 (4/5) 

Stručne zhodnotenie predošlých dvoch dielov


Syberia


Žáner: Adventúra

Počet hračov: 1

Rok uvedenia na trh: 2002

Autor: Benoît Sokal

Vydané pre: Windows, PlayStation 2, Xbox, Windows Mobile


HODNOTENIE:

🌟🌟🌟🌟🌟 (5/5)

  • Krásny príbeh a atmosféra hry vás okamžite vtiahnu do deja, ktorý umocňuje skvelá hudba. Kate Walker je ako právnička z New Yorku vyslaná do francúzskeho mestečka Valadilene, aby predložila Anne Voralbergovej na podpis kúpnu zmluvu, prostredníctvom ktorej sa majiteľom rodinnej továrne Voralbergovcov stane spoločnosť Marson & Lormont. Keď však dorazí na miesto zistí, že Anna je mŕtva a jej brat Hans je zrejme stále nažive, podujme sa ho preto nájsť a tak sa začína úchvatné dobrodružstvo.


Syberia 2


Žáner: Adventúra

Počet hračov: 1

Rok uvedenia na trh: 2004

Autor: Benoît Sokal

Vydané pre: Microsoft Windows, Xbox, PlayStation 2, Windows Mobile


HODNOTENIE:

🌟🌟🌟🌟🌟 (5/5)

  • V Syberií 2 právnička Kate Walker pokračuje v pátraní po tajomnom ostrove Syberia a sprevádza Hansa Voralberga v ceste za jeho celoživotným snom nájsť mamuty. Aj druhá časť opäť ponúka krásny a epický príbeh, zavedie hráča do úchvatných miest a lokácií. Kate musí uniknúť pred nepriateľmi a vyriešiť množstvo hádaniek, aby sa s Hansom mohli dostať ďalej a napokon objaviť bájnu Syberiu.


 

Autor: Lucia Čaprnková

Foto: Microïds
54 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page