top of page

Najnovšie príspevky

BLOG

ČLÁNKY

  • Obrázek autoraLuci Č.

ZAHRAJTE SI: Close to the Sun
V tejto hororovej adventúre od tvorcov zo Storm in a Teacup sa v postave Rose Archcerovej vydáte na slávnu loď Helios, ktorej majiteľom je Nicola Tesla. Práve tu sa zišli vedci z celého sveta, aby sa stali súčasťou veľkého experimentu, ktorý by ľudstvu priniesol prevrat v oblasti energie.


Všetko sa však zvrtlo a celá posádka sa ocitla v nebezpečenstve. Rose dostane list od sestry, v ktorom ju prosí o pomoc, a aby čo najskôr prišla za ňou. Ada sa ako jedna z mnohých vedkýň podieľala na tomto výskume a teraz je i jej život v ohrození.


A však nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá. Rose sa vydáva na nebezpečné dobrodružstvo, kde aj ona bude musieť bojovať, aby sa zachránila. Hneď po príchode zisťuje, že loď je v hroznom stave, opustená, na podlahe nachádza stopy krvi a na veľkej vstupnej bráne je ňou napísané "Karanténa".

To je ale iba začiatok, čím sa bude dostávať ďalej, tým budú aj jej objavy desivejšie. Krátko po vstupe na palubu sa jej podarí nadviazať spojenie so sestrou a neskôr aj s neznámym spojencom. Obaja pomôžu Rose na ceste naprieč smrťou poznačenou loďou. Ibaže ani to nepotrvá dlho, pretože nebezpečenstvo sa skrýva za každým rohom, rovnako ako zrada.

Podivný experiment mal za následok jav, ktorý prebudil neznámu silu, ktorá všetkým na palube priniesla skazu. Okrem toho sa po obrovskej lodi potuluje maniak, ktorý každého koho stretne bez váhania zabije. Za jeho jednaním sa ale skrýva niekto druhý, kto rozdáva príkazy. Rose preto musí byť veľmi opatrná, no nie vždy sa jej to podarí. Práve na tomto mieste, kde vopred nemôže vedieť, čo sa stane, je nútená veriť aj tým, ktorých nepozná.


Okrem hrozných výjavov smrti, ktorých bude svedkom, uvidí aj záblesky minulosti, čo predchádzali týmto strašným udalostiam a záhadné zjavenia členov posádky, pripomínajúce duchov, ktoré akoby uviazli v čase. Práve takéto videnia jej odhalia, čo sa na palube stalo predtým ako to všetko vypuklo.

Hra Close to the Sun ponúka zaujímavý a pôsobivý príbeh, ktorý však čo sa týka hádaniek či logických puzzle úloh nie je veľmi náročný, pretože ich tu veľa nenájdete. Postava nepotrebuje inventár, aby zbierala jednotlivé predmety, ktoré by jej uľahčovali cestu a posúvali ju v deji. Teda až na pár výnimiek (napr. spojazdnenie výťahu), nie je to vyžadované tak ako pri iných adventúrach, kde postava zväčša pracuje s tým čo nájde. Predmety si v hre väčšinou len pozriete a vrátite na miesto. Nájdené správy, dopisy či noviny obsahom priblížia, čo sa na lodi stalo, rovnako aj jednotlivých členov posádky Heliosu. Objavíte tu tiež Teslovo múzeum s jeho vynálezmi.
Hra sa zameriava najmä na samotné prežitie postavy. Rose bude musieť utekať pred nebezpečenstvom a hľadať vhodné miesta, kde sa ukryť. Pokiaľ sa jej to nepodarí, príde o život a v takomto prípade sa daná sekvencia reštartuje. Niekedy je to únavné a nudné, keď musíte opätovne hľadať vhodnú cestu alebo sa znova a znova pokúšať uniknúť pred smrťou.

Adventúra Close to the Sun rozhodne nie je nejaká extrémne desivá horová hra. Nenájdete tú takú atmosféru hororu ako napríklad v iných známych hrách tohto žánru. Napriek tomu, mne osobne to vyhovovalo a zaujal ma najmä samotný príbeh. Rose putuje po lodi, odhaľuje čo sa tu stalo a zároveň hľadá sestru i spôsob ako sa odtiaľto dostať.


Miestami deju chýba určitá dynamickosť a to môže ukracovať hráča o potešenie z hry. Občas je trochu únavné túlať sa stále po tých istých úsekoch, kým sa posuniete v hre ďalej. Všetko však závisí od zdatnosti hráča, je samozrejmé, že sa najskôr treba zoznámiť s prostredím. Príbeh však plynie plynule a Rose sa čoraz väčšmi približuje k pravde, ktorá stojí za tragickým koncom Heliosu a celej posádky.


Hra Close to the Sun sa mi páčila a dejovo ma zaujala, určite ju odporúčam hráčom, ktorí majú radi zaujímavé a záhadné príbehy, a nevadí im survival štýl, ktorý definuje celú hru. Celková dĺžka hrania sa pohybuje medzi 3 až 4 hodinami, takže patrí medzi kratšie hry, to jej však nijako neuberá na kvalite. Grafika je tiež na vysokej úrovni, čo ešte viac umocňuje herný zážitok.


Žáner: Hororová adventúra

Vydané pre: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Počet hráčov: 1

Jazyk: Anglický

Titulky: Anglické

Rok uvedenia na trh: 2019

HODNOTENIE:

⭐⭐⭐⭐(4/5)


 


 

Autor: Lucia Čaprnková

Foto: Storm in a Teacup

Video: Luci Č. - Life & Style - Blog

83 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page