top of page

Najnovšie príspevky

BLOG

ČLÁNKY

  • Obrázek autoraLuci Č.

ZAHRAJTE SI: Blair Witch

Aktualizováno: 25. 6. 2020


Blair Witch

Najnovšia hra od Bloober Team, tvorcov hry Layers of Fear, ktorá sa inšpirovala známymi hororovými filmami Blair Witch, nás zavedie do temného lesa opradeného legendami o čarodejnici, čo sa tu kedysi ukrývala.

Príbeh sa odohráva v roku 1996, v postave bývalého vojaka a policajta Ellisa Lyncha sa rozhodneme pátrať po zmiznutom deväťročnom chlapcovi Peterovi Shannonovi, ktorý bol naposledy videný práve tu. Ellis sa po príšerných zážitkoch z vojny snaží opäť zaradiť do bežného života. Hra nám odhaľuje jeho minulosť aj nepríjemné zážitky, rovnako ako duševnou chorobou (PTSD) skomplikovaný vzťah s jeho priateľkou.

Tak ako aj v predošlých hrách od Bloober Team sa jedná o survival hororovú hru z pohľadu prvej osoby, pričom sa od hráča vyžaduje, aby na posun v deji používal rôzne predmety ako sú kamera, mobil, vysielačka a baterka.

Ellisa počas pátrania sprevádza verný pes Bullet a práve vďaka nemu vie veľakrát odhaliť hrozbu, vyhnúť sa hroziacemu nebezpečenstvu a posunúť sa v deji ďalej. Pomocou niekoľkých príkazov ho hráč môže ovládať a zadávať mu úlohy.

Hra začína tým, že sa Ellis vydá do lesa, aby sa mohol pripojiť k pátracej skupine. Krátko po vstupe do lesa vysielačkou nadviaže spojenie so šerifom Lanningom. Ten si nie je celkom istý, či je vzhľadom k Ellisovmu stavu dobrý nápad.

Nenechá sa však odhovoriť a púšťa sa do vyšetrovania. Bullet ho hneď zo začiatku dovedie k niekoľkým stopám. Nájde zvláštne fotky aj chlapcovu šiltovku. Napokon zíde z označenej cesty a začne sa jeho desivé dobrodružstvo. Les ma mnoho desivých tajomstiev a on sa s nimi stretne tvarov v tvár.Hra trvá zhruba šesť hodín, s možnosťou štyroch koncov a ďalšieho tajného konca.

Po vizuálnej stránke je hra Blair Witch na vysokej úrovni, a vďaka zamotanému príbehu nebudete hneď vedieť kam dej smeruje. Ellis bude pátrať po tom čo je skutočne a čo sa odohráva iba v jeho hlave, bojovať s vlastnou minulosťou aj s prízrakmi lesa. Mne osobne sa hra páčila po stránke grafickej aj čo sa týka príbehu.

Žáner: Psychologická survival hororová hra

Vydané pre: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Počet hráčov: 1

Jazyk: Anglický

Rok uvedenia na trh: 2019


HODNOTENIE:

🌟🌟🌟🌟🌟 (5/5)


 


Autor: Lucia Čaprnková

Video: Luci ▪ Č. Life & Style ▪ Blog

Foto & posledné video: Bloober Team

GIFs: Rocco Supreme, Giphy
42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page