Najnovšie príspevky

BLOG

ČLÁNKY

  • Luci Č.

SPISOVATELIA ODPORÚČAJÚ: Knižné tipy pod stromček #1 🎄📚

Aktualizováno: 30. 11. 2020
Vianoce sú za dverami a mnohí z vás sa nepochybne zamýšľajú nad vhodnými darčekmi, ktorými by obdarovali svojich blízkych. Verím, že niektorí nakupovali v predstihu, ale pre tých, čo ešte nestihli, prinášam niekoľko knižných tipov a to priamo od obľúbených slovenských spisovateľov.


Sama si dovolím si tvrdiť, že kniha je jedným z najhodnotnejších darčekov, ktorým môžeme druhých obdarovať, najmä v prípade, keď viete, že to obdarovaného človeka poteší a je to pre neho to pravé.


Ak ste sa stále nerozhodli a neviete, ktorá knižka by to mala byť, nechajte sa nalákať a inšpirovať. 😊🎁


Predstavujem vám prvú časť Vianočných knižných tipov, v ktorej tie svoje predstaví: Janka Pronská, Martina Monošová, Laura Ensi a Tatiana Macková. 👇
 Autorka Janka Pronská odporúča:


Tento rok je naozaj veľmi bohatý na nové a zaujímavé knihy, ktorým som neodolala ani ja.


Určite odporúčam Juraja Červenáka a novinku zo série o kapitánovi Steinovi a notárovi Barbaričovi – Anjel v podsvetí, pre mňa osobne TOP kniha. Jurajov rukopis a príbeh je úžasnou cestou do stredoveku, určite poteší nielen jeho fanúšikov a ja nie som výnimkou a už ho mám doma. Páči sa mi, ako opisuje udalosti v stredoveku, kde priam cítite puch mesta a veríte mu každé slovo.


Lucia Sasková a jej Unesená.

Lucia má úžasný talent vystavať príbeh na témach, ktorým by sa iní radšej vyhli a popritom ho prinesie takým spôsobom, že otvárate stránku za stránkou a dychtivo očakávate koniec. Prečítala som viacero jej kníh a vždy som bola nadmieru spokojná.


Katka Gillerová a jej Priveľa tajomstiev.

Katka nikdy nesklamala a jej príbehy sú výborne napísané, sú sondou do ruší hlavných hrdinov a hlavne čítajú sa ľahko a rýchlo, nedočkavo. Aj čitateľ ako ja, ktorý je viac orientovaný na romantické príbehy z historického prostredia, si jej knihy zamiluje.


Zuzka Šulajová a jej Oheň v srdciach, ktorá je príjemným prekvapením tohto roka. Zuzka napísala obsiahly historický román, ktorý má čo ponúknuť, je prepracovaný, je úžasný svojim obsahom a aj zameraním, určite si nájde miesto medzi romantickými príbehmi a výsostne historickými románmi a nepochybujem o tom, lebo poznám jej rukopis z predchádzajúcich kníh.

Kristína Brestenská a jej séria z Írska – V rukách nepriateľa a pripravovaná novinka – Na príkaz kráľa. Kristínka je autorka, ktorá má obrovský talent a jej príbehy si podmaňujú slovenské čitateľky, no zároveň ich zavedú za úžasnú, dobrodružnú a romantickú cestu históriou, mňa nevynímajúc. Odporúčam a teším sa na ďalšie!


Slvetlana Majchráková a jej Zlatá pečať - autorka doteraz napísala niekoľko historických kníh pre deti, približovala im našu minulosť spôsobom – formou príbehov, ktorý je mi blízky, avšak tentoraz sa orientovala na dospelých čitateľov. Pre mňa opäť veľmi príjemné prekvapenie a teším sa na čítanie.


Maria Danthine DopjerováFrancúzsko krížom – krážom.

Úžasná kniha, nádherný prebal a grafika, krásne príbehy, ľudské, známe, pozývajúce vrátiť sa do Francúzska a navštíviť všetky spomínané miesta, ochutnať špeciality, zrakom spočinúť na miestach, ktoré dýchajú históriou a zároveň sú také súčasné. Tejto knihe sa tešila aj moja dcéra a verím, že v nej nájde tak ako aj ja inšpirácie na ďalšie cesty. Ďakujem Maria!

Krvavé jahody, Neviestky Osvienčimu a ZlatovláSSka – neskutočné knihy, ktoré by nemali chýbať v žiadnej knižnici, tá posledná a opis toho, čo sa dialo za múrmi táborov, mi zlomili srdce.

Michaela Hajduková má dar povedať pár slovami to, čo by ste nikdy nechceli zažiť, na čo treba pamätať, čo nedokážete ani dočítať, aby sa vám oči nezaliali slzami.


Nakoniec pridávam knihu Šťastné náhody, a nie len pre to, že som prispela do knihy poviedkou spolu s ďalšími autorkami, ale preto, aby sme nezabúdali na to, že kúpou knihy môžeme pomáhať tým, ktorí to potrebujú a zároveň si prečítať pár krásnych príbehov.

Nádherných a dobre napísaných kníh je mnoho, určite zapĺňajú a budú postupne zapĺňať moju knižnicu, no tento rok je môj Vianočný výber takýto.
 


TIP na darček od Luci Č. - Life & Style - BlogAk hľadáte pod stromček knihy plné romantiky a lásky, ktorých príbehy sa odohrávajú v časoch dávno minulých, rozhodne siahnite po knižkách od vynikajúcej Janky Pronskej. Jej príbehy sú zasadené do obdobia stredoveku a dej sa odohráva práve na našom území. Vďaka tomu sa dozviete aj zaujímavé fakty a poznatky z našej histórie, o ktorých ste možno ani netušili.


Právo na lásku