top of page

Najnovšie príspevky

BLOG

ČLÁNKY

  • Obrázek autoraLuci Č.

RECENZIA: Peter Jelínek – Alternauti

Aktualizováno: 19. 8. 2020

Alternauti od Petra Jelínka je v poradí už druhá kniha venovaná dobrodružstvám vyšetrovateľa paranormálnych javov Terencea Norra a jeho spoločníčky – psychotroničky Catherine Havebridgeovej.

Pre mňa je to však prvé zoznámenie sa s oboma hlavnými hrdinami a ich neobyčajnými zážitkami zo sveta nadprirodzena.

Terence Norr sa spolu so svojou spoločníčkou Cate ujíma nového prípadu po tom ako

vo vzducholodi tristo stôp nad zemou dôjde k hroznému zločinu. Celá posádka je zavraždená a brutálne zohavená, no po páchateľovi okrem dotrhaných hrdiel obetí nezostanú žiadne ďalšie stopy.


Cate vďaka svojim výnimočným schopnostiam okamžite vycíti, že za všetkým stojí bytosť z iného sveta. Všetko je však oveľa zložitejšie ako si obaja predstavovali. Prípad, do ktorého sa pustili má s nimi spoločné viac ako len jeho vyriešenie a nájdenie vraha.


Pred oboma pátračmi sa začne rozpletať sieť dômyselne premysleného plánu, za ktorým stojí jediná osoba, sledujúca oveľa vyššie záujmy ako len usmrtenie členov aviatických spolkov na palube vzducholodi.


Tajomný a temný kult uctievajúci prastarého démona pod vedením fanatickej vodkyne sa nezastaví pred ničím pri dosahovaní vlastných cieľov. Cate a Terence sa ocitajú v nebezpečenstve, ale i tak pevne odhodlaní zastaviť zlo a s pomocou záhadných alternautov odvrátiť hrozbu, ktorú by mohlo predstavovať pre Britániu.

Aj keby to pre nich znamenalo cestu do cudzích svetov.
Alternauti sú zmesou steampunku, popkultúry a hororu. Knižka je napísaná vynikajúcim štýlom, vďaka čomu sa veľmi ľahko číta. Peter Jelínek zručne spojil akciu, nadprirozeno, čierny humor a vytvoril tak plnohodnotný príbeh pre všetkým milovníkov tohto žánru. Pre autentické vykreslenie nebezpečného kultu a ich zhýralých rituálov sa autor nevyhýba ani obscénnym erotickým scénam, preto sú Alternauti určení predovšetkým starším čitateľom a ľuďom, ktorým podobné scény neprekážajú. No i práve vďaka nim sa mu podarilo dokonale zachytiť a vykresliť temnú atmosféru, a zasvätiť tak čitateľa do zvrátenosti a skazenosti tajných spoločenstiev, z ktorej vzišli.

Alternauti rozhodne majú čo ponúknuť a nadšenci tohto žánru si určite prídu na svoje. Na stránkach tejto útlej knižky so zaujímavou obálkou ožívajú iné svety, desivé monštrá aj hroziví démoni. A dvaja mladí hrdinovia, ktorí vždy vedia ako si poradiť. Každý úplne iný a predsa spolu ako najlepší tím v boji proti paranormálnemu zločinu.

Veľmi oceňujem jedinečné ilustrácie, ktoré umožňujú čitateľovi lepšie sa zoznámiť s príbehom a postavami.


Kniha okrem samotného príbehu Alternauti obsahuje aj bonusovú poviedku Dračia žena a Terence Norr.


_


HODNOTENIE:

🌟🌟🌟🌟 (4/5)


DETAILY PUBLIKÁCIE:

Jazyk: slovenský

Počet strán: 224

Väzba: brožovaná

Vydavateľstvo: enribook
✬ ✭ ✮ ✯


Alternauti sú voľným pokračovaním knihy Norr, ochraňuj Britániu!

✬ ✭ ✮ ✯

Foto: enribook, Lucia Čaprnková

Autor: Lucia Čaprnková98 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page